Bardzo się cieszę, że po zapoznaniu się z moim portfolio, zdecydowaliście się na skorzystanie z mojej oferty. Decydując się na sesję w moim wykonaniu potwierdzacie, że znacie i akceptujecie mój styl fotografii oraz stosowaną przeze mnie kolorystykę zdjęć.

Pamiętajcie również, że każde spotkanie z Wami jest inne, a na efekt sesji wpływa wiele czynników, takich jak: warunki pogodowe, humory modeli, Wasze stroje, a jeśli sesja odbywa się w domu – również otoczenie oraz ilość dostępnego światła dziennego.

Regulamin sesji zdjęciowych

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu, który wraz z RODO otrzymujecie ode mnie do podpisania w dniu sesji.
 2. Zgłaszając się na sesję powierzacie mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.
 3. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji.
 4. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć jeden raz ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku deszczu, wichury bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. Nowy termin uzgadniamy również w przypadku choroby.
 5. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu dokonania wyboru zdjęć z sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia. Dane do przelewu: Katarzyna Sawicka Fotografia, 70 2490 0005 0000 4530 0022 3668
 6. Polegając na swoim zmyśle estetyki dokonuję wstępnej selekcji zdjęć według własnego uznania, które następnie zostaną poddane autorskiej obróbce. W terminie 21 dni roboczych od sesji, otrzymujecie pełną galerię obrobionych zdjęć poprzez serwis photonesto.com . Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia z sesji. Do systemu wprowadzam wszystkie pakiety, które są dostępne w mojej ofercie – po dokonaniu przez Was wyboru ujęć system samodzielnie przelicza kwoty i wybiera pakiet, który jest dla Was najkorzystniejszy.
 7. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media.
 8. Galeria służy do podglądu oraz wyboru ujęć. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć / odbitek zostaje włączona możliwość pobrania plików elektronicznych przez Photonesto.com. Wyboru ujęć należy dokonać w ciągu 30 dni od otrzymania galerii.  Odbitki są do odbioru / wysłane do 21 dni od daty wyboru ujęć w pakiecie.
 9. Obrobione zdjęcia otrzymujecie w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg cennika podanego na stronie: https://katarzynasawickafotografia.pl/oferta/
 10. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 11. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
 12. Obróbka zdjęć odbywa się w programie Lightroom. Nie korzystam z Photoshopa, w związku z czym, nie ingeruję w wygląd twarzy, sylwetek, ubrań. Modyfikacje wyglądu dotyczą wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej skóry, wygładzania twarzy bądź zmiany sylwetki.
 13. Zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie: https://katarzynasawickafotografia.pl/privacy-policy/, a biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.
 14. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przeze mnie zdjęciami stanowi ważny element w mojej działalności jako fotografa. Z tego względu zależy mi na możliwości umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.
 15. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 16. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.
 1. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE w plenerze:
  Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, czasem również woda i błoto. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta.
 2. UBIÓR NA SESJĘ – przygotowanie strojów na sesję leży po stronie Klienta. Na sesje lifestyle polecam stonowane, proste kolory i wzory. Najlepiej w kolorach pasujących do wnętrza. Inspiracje kolorystyczne można znaleźć na przykład na moim Instagramie, gdzie można podejrzeć poprzednie realizacje. Dobrze przygotować awaryjnie 2 stylizacje, aby w razie potrzeby móc się przebrać. Przed samą sesją przesyłam też do wglądu mój autorski poradnik, jak się przygotować do sesji, w którym znajduje się wiele cennych wskazówek, również odnośnie strojów.
 3. Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, fotelików – nosidełek, niepotrzebnego balastu, który trzeba by było nosić i odkładać w krzakach. Zabieramy siebie, dzieci, dobry humor. Zachęcam do tego, by mieć wolne ręce, aby jak najlepiej wykorzystać wspólny czas na sesji. Dotyczy to również narzeczonych i par – nie bierzemy ze sobą nic. Mam zawsze ze sobą koc, który na sesjach w plenerze jest zupełnie wystarczającym dodatkiem.
 4. Przed sesją lifestyle dobrze jest przygotować mieszkanie, o czym również szczegółowo piszę w poradniku. Z pola widzenia usuwamy przede wszystkim kable, opakowania z rzucającym się w oczy logo, czy przedmioty, które nie stanowią elementów wystroju mieszkania. Jeśli sesja będzie mieć miejsce również w kuchni, dobrze usunąć z pola widzenia ścierki, czy płyny do mycia naczyń.
 5. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy pałacu ponosi Klient.

Regulamin obowiązuje od dnia 01.11.2020 roku.