Sesja noworodkowa, Warszawa

Wreszcie jest – po 9 miesiącach oczekiwania poznałaś swoją kruszynkę! Miłość, szczęście i ekscytacja przepełniają Twoje serce. Jednocześnie sama rodzisz się jako mama. Pojawieniu się na świecie maleństwa towarzyszy niesamowita mieszanka emocji i uczuć, które ciężko ubrać w słowa. Dlatego najlepiej zapisać je jako obrazy, które najlepiej pokażą Waszą nową rzeczywistość. Dobrze to rozumiem – w końcu sama też jestem mamą i zdjęcia z naszych noworodkowych sesji w domu są tymi, do których wracam najczęściej. Jestem przekonana, że u Ciebie będzie podobnie!

 

Fotografia noworodkowa lifestyle

To ciepło domowych pieleszy. To dźwięki i zapachy, które maleństwo kojarzy jeszcze z czasu ciąży. Wreszcie – to poczucie bezpieczeństwa, tak ważne szczególnie jeśli dopiero przyszło się na świat.

Domowa sesja noworodkowa jest także niezwykle komfortowa – nie musisz się spieszyć, czy przesadnie przygotowywać. Maluszek potrzebuje karmienia? Nie ma problemu, zaczekam. Tempo sesji zawsze dostosowuję do Waszego rytmu. Z aparatem w ręku obserwuję, jak pełni miłości i czułości uczycie się siebie nawzajem. Uwieczniam, jak pełni zachwytu całujecie te maleńkie paluszki, jak tulicie do siebie człowieczka, dla którego tu i teraz jesteście całym światem.

sesja noworodkowa warszawa
sesja noworodkowa warszawa

Kiedy zrobić sesję noworodkową?

Utrwaliło się przekonanie, że sesję noworodkową należy wykonać w ciągu pierwszych 14 dni życia maleństwa. I o ile w przypadku sesji układanych w studio ma to duże znaczenie, o tyle w przypadku sesji domowych absolutnie żadnego. Okres noworodkowy trwa 6 tygodni i w tym czasie można się umawiać ze mną na sesje noworodkowe 🙂

Z czego wynika ta różnica w podejściu? Przede wszystkim z faktu, że przez pierwsze 2 tygodnie życia dziecko jest bardzo plastyczne i można je układać w wymyślne pozy, które na pewno kojarzysz ze stylizowanych fotografii noworodkowych. Kiedy spotykamy się na naturalnej sesji zdjęciowej w Waszym domu, nie ma mowy o przebieraniu maluszka za pszczołę, czy owijaniu go w pozycję kartofelka 🙂 fotografuję maleństwo w Waszych ramionach, skupiam się na czułości, emocjach, naturalnych pozach. Zatem nie obawiaj się, jeśli w ciągu 14 dni od porodu nie czujesz się jeszcze gotowa na sesję noworodkową. Jeśli spotkamy się gdy maleństwo będzie miało miesiąc, czy 5 tygodni, też będzie pięknie! Obiecuję!

sesja noworodkowa w domu warszawa
sesja noworodkowa w domu warszawa

Sesja niemowlęca – idealna, gdy nie zdążysz umówić się na sesję noworodkową

Co tu dużo mówić – początki rodzicielskiej drogi to czasem jazda bez trzymanki. Po porodzie masz prawo potrzebować  odpoczynku i regeneracji. Nie ma nic dziwnego w tym, że niektóre świeżo upieczone mamy nie myślą o sesji i zdjęciach. Panuje jednak niesłuszne przekonanie, że jeśli nie zdążyło się z sesją noworodkową, to czas na uwiecznienie wspólnych chwil przepadł. Nic bardziej mylnego! Umówienie się na zdjęcia, kiedy maluszek ma 3, 4, czy 8 miesięcy nadal będzie wspaniałą pamiątką! Inną niż sesja noworodkowa, ale wciąż piękną. Warto się zdecydować, ponieważ w żadnym innym momencie życia dziecko nie zmienia się tak dynamicznie, jak w przeciągu pierwszego roku i takie zdjęcia mają wręcz niesamowitą wartość sentymentalno – emocjonalną 🙂 te pierwsze świadome spojrzenia i uśmiechy są po prostu niemożliwe do przecenienia!

sesja niemowlęca warszawa
sesja niemowlęca warszawa
sesja niemowlęca warszawa

Ile trwa sesja noworodkowa?

Tyle, ile potrzebujesz Ty i Twoja rodzina! Serio, mam dla Was zarezerwowane nawet do 3h po to, by w komforcie i bez pośpiechu wykonać dla Was piękną i wzruszającą pamiątkę. Jako mama dwójki maluchów doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak wygląda planowanie czasu z noworodkiem na pokładzie 😉 dlatego też, jeśli tylko trzeba będzie przewinąć, nakarmić, czy po prostu utulić maleństwo, nie musisz się martwić tym, że ucieka nam czas. Poczekam cierpliwie i zatrzymam w kadrach to, co najpiękniejsze z Waszych pierwszych wspólnych chwil.

Jak się przygotować do sesji noworodkowej w domu?

Tak naprawdę sesja noworodkowa, to taka spokojniejsza sesja rodzinna. Jej rytm i tempo dostosowane są do potrzeb maleństwa, w związku z tym, zamiast szaleństw i podskoków, wszystko odbywa się niespiesznie. Jest czas na przytulanie, karmienie i wszystkie możliwe zachwyty tym najpiękniejszym z pięknych stworzeń 🙂

Tak na dobrą sprawę przed sesją noworodkową nie trzeba robić wiele – zawsze podsyłam wcześniej poradnik, w którym podpowiadam, jak się przygotować, jednak jest to tylko zestaw sugestii i wskazówek. Ponieważ maluszek nie jest jeszcze mobilny, kadry możemy wykonać dosłownie w jednym lub dwóch miejscach w mieszkaniu. Przyda nam się okno z firanką i zasłane łóżko (idealnie by było, gdyby pościel była jasna i jednolita). Mogę wziąć również ze sobą kosz Mojżesza. I uwierz mi, to już daje nam ogrom możliwości w komponowaniu kadrów!

sesja noworodkowa lifestyle
sesja noworodkowa warszawa
sesja noworodkowa warszawa

Sesja noworodkowa w domu, to czas dla Was!

Pomyśl tylko – Ty i Twoja rodzina, wraz z nowonarodzonym maleństwem, w domowym zaciszu, bez pośpiechu, skupieni na sobie. I to wszystko uwiecznione w pełnych ciepła i miłości kadrach.

Decydując się na sesję w domu wybierasz komfort i wygodę. To ja przyjeżdżam do Was. Wspólnie ustalamy termin i godzinę. Nie musisz pakować wielkiej torby, by w stresie zdążyć na określoną godzinę do studio. Na domowej sesji noworodkowej nie obawiasz się też tego, czy maluszek będzie spał, czy może będzie miał humorki. Z mojej perspektywy to nie ma znaczenia. Zrobię wszystko, by dostarczyć Ci materiał, który będzie wzruszał i rozczulał. Wychwycę najpiękniejsze momenty z Waszej rodzącej się relacji. Wszystko w naturalnej atmosferze i domowym zaciszu, by pokazać Was takimi, jacy byliście naprawdę w tym niesamowitym momencie Waszego życia.

sesja noworodkowa w domu warszawa
sesja noworodkowa w domu warszawa

Sesja noworodkowa w plenerze

Gdy marzysz o kadrach, które są naturalne, pełne Waszych uczuć i emocji, a jednocześnie nie masz ochoty na sesję w domu, sesja noworodkowa w plenerze może okazać się bardzo dobrym pomysłem. Oczywiście na uwadze trzeba mieć przede wszystkim dobro i komfort maluszka, dlatego zdecydowanie odradzam takie sesje, gdy jest zimno. Ale kiedy pogoda aż się prosi o spacer, a Wy kochacie naturę, dlaczego by nie spotkać się w parku i nie wykonać tam sesji? Warszawa oferuje wiele pięknych miejsc, w których można uwiecznić Wasze wspólne chwile!

sesja noworodkowa w plenerze warszawa
sesja noworodkowa w plenerze warszawa

Sesja noworodkowa Warszawa – cena

Moja oferta na domową sesję noworodkową to 3 możliwe pakiety, które znajdziesz tutaj w kategorii „sesja lifestyle”.

Poszczególne pakiety różnią się liczbą zdjęć, które otrzymasz po sesji, a także dodatkami – w największym pakiecie w cenie sesji otrzymasz również piękny, personalizowany album w materiałowej oprawie z wybranym przez Ciebie grawerem na okładce.

Jeżeli planujesz spotkać się ze mną dwa razy – na sesji ciążowej i noworodkowej, możesz skorzystać z pakietu łączonego „Nowe życie”. Dojadę wtedy do Was na dwie sesje, a w efekcie otrzymasz album zawierający zdjęcia zarówno z czasu oczekiwania na maleństwo, jak i z Waszych pierwszych wspólnych chwil.

W każdym pakiecie to Ty decydujesz, które zdjęcia się w nim znajdą, zatem masz pewność, że wybierzesz najpiękniejsze ujęcia z sesji 🙂

A jeśli masz pytania, bądź coś jest dla Ciebie niejasne, po prostu napisz do mnie, a chętnie odpowiem i wytłumaczę wszystko, co potrzeba!

 Zobacz pozostałe kategorie portfolio

sesja ciążowa w domu

Sesje ciążowe

rodzinna sesja zdjęciowa w domu warszawa

Sesje rodzinne

Fotografia chrztu

Sesja niemowlęca Warszawa | Sesja noworodkowa Warszawa | Sesja noworodkowa w domu Warszawa | Fotograf noworodkowy Warszawa